Alue­val­tuus­to­ryh­mä 2022-2025

 


Matleena Käppi
matleena.kappi@hyvaks.fi

Eila Tiainen
eila.tiainen@hyvaks.fi
Puh. 050 5120353

Kati Jetsu
kati.jetsu@hyvaks.fi

Sirpa Martins
sirpa.martins@hyvaks.fi
puh. 040 7529943

Irma Hirsjärvi

irma.hirsjarvi@hyvaks.fi

Ilkka Pernu
ilkka.pernu@hyvaks.fi

Varavaltuutetut

Sirkku Ingervo
sirkku.ingervo@hyvaks.fi
Rosa Heikkinen
rosa.heikkinen@hyvaks.fi
Anne Kovanen
anne.kovanen@hyvaks.fi
Markku Kankainen
markku.kankainen@hyvaks.fi
Puh. 040 514 6938
Ira Vainikainen
ira.vainikainen@hyvaks.fi
Arja Paakkanen
arja.paakkanen@hyvaks.fi
Puh. 040 5387091
 

 

 

Aluevaltuustoryhmän puheenjohtaja on Matleena Käppi, varapuheenjohtaja Sirpa Martins ja sihteeri Kati Jetsu.

Valtuutettujen lehdistökuvakyselyt: anssi.koskinen@vasemmistoliitto.fi