Puo­lueo­sas­tot

Hankasalmi:

Hankasalmen Vasemmistoliitto
Puheenjohtaja Arto Gustafsson
Sähköposti: arto.gustafsson@outlook.com
Kotisivu

Facebook

Jyväskylä:

Jyväskylän Vasemmisto
Puheenjohtaja Jukka Kinos
Sähköposti: jukka.kinos@netti.fi

Jyväskylän Vasemmiston kunnallisjärjestö
Puheenjohtaja Jouni Takkinen
Sähköposti: jouni.takkinen@maansiirtomakela.fi
Kotisivu

Keljon Työväenyhdistys
Puheenjohtaja Heikki Tervakangas
Sähköposti: heikki.tervakangas@gmail.com

Korpilahden Vasemmisto
Puheenjohtaja Mette Toikkanen
Sähköposti: mette.toikkanen@gmail.com
Facebook

Palokan-Tikkakosken Vasemmisto
Puheenjohtaja: Vesa Välilä
Sähköposti: vesa.valila@gmail.com
Kotisivu

Tuleva Vasemmisto
Puheenjohtaja Akseli Hiltunen
Sähköposti: akseli.hiltunen@gmail.com
Facebook

Jämsä:

Jämsänkosken Vasemmistoliitto
Puheenjohtaja Riitta Kangas
Facebook

Jämsän Seudun Vasemmisto
Puheenjohtaja Ella Myllymäki
Puh. 040 509 2045, sähköposti: ella.a.myllymaki@gmail.com

Jämsän Vasemmiston kunnallisjärjestö
Puheenjohtaja Markku Kankainen
Facebook

Keuruu:

Keurusseudun Vasemmistoliitto
Puheenjohtaja Ville Saarinen
Sähköposti: yrph@hotmail.com

Konnevesi:

Konneveden Vasemmistoliitto
Puheenjohtaja Esko Viinikainen
Sähköposti: esko.viinikainen@gmail.com

Laukaa:

Laukaan Vasemmisto

Laukaan Vasemmistoliiton kunnallisjärjestö
Puheenjohtaja Viljo Kumpulainen
Puh: 040 7570082, sähköposti: viljo.kumpulainen1@luukku.com
Facebook

Leppäveden Vasemmisto

Puheenjohtaja Tuula Nieminen
Puh: 040 7322364, sähköposti: tuulamarnieminen@elisanet.fi

Multia:

Keurusseudun Vasemmistoliitto
Yhteyshenkilö Helena Kurvinen
Sähköposti: helenakurvinen@hotmail.com

Muurame:

Muuramen Vasemmistoliitto
Puheenjohtaja Petri Pukari
Sähköposti: petri.pukari@gmail.com
Facebook

Petäjävesi:

Petäjäveden Vasemmistoliitto
Puheenjohtaja Pekka Ekman
Sähköposti: pekka.ekman@gmail.com

Pihtipudas:

Pihtiputaan Vasemmistoliitto
Puheenjohtaja Juha Karvonen
Sähköposti: karvonen.juha@gmail.com

Saarijärvi, Karstula, Kyyjärvi, Kinnula ja Kannonkoski:

Suomenselän Vasemmisto
Puheenjohtaja Marjut Pollari
Sähköposti: marjut.pollari@pp.inet.fi
Kotisivu

Toivakka

Toivakan Vasemmisto
Sihteeri Varja Oksanen
Sähköposti: varja.oksanen@gmail.com
Facebook-sivu

Viitasaari:

Viitasaaren Vasemmistoliitto
Hannu Glad
Sähköposti: hannu.glad@viitasaari.fi

Äänekoski:

Suolahden Demokraattiset Naiset

Vasemmistoliiton Suolahden osasto
Puheenjohtaja Sirpa Martins
Sähköposti: sirpa.martins@aanekoski.fi

Äänekosken Vasemmisto
Puheenjohtaja Jarkko Kaukometsä
Sähköposti: jarkko.kau@gmail.com

Vasemmistoliiton Äänekosken kunnallisjärjestö
Puheenjohtaja Tiia Turunen
Sähköposti: turunentiia@hotmail.com
Kotisivu